Prašina je svuda oko nas: skuplja se na nameštaju, zidovima, tepisima, policama, pa čak i sobnim biljkama. Pored toga što čestice prašine nisu prijatne za videti u domu, ako dospeju u oči, nos, usta ili pluća, mogu predstavljati i zdravstveni problem, koji je posebno izražen kod alergičara.

Brisanje prašine nije komplikovan zadatak, ali ako to radite redovno i vaš dom postaje sve prašnjaviji, možda pravite jednu od ključnih grešaka.

Da li prvo brišete prašinu pa usisavate ili obrnuto?

I brisanje prašine i usisavanjesu važni zadaci koje ne treba zanemariti. Možda se pitate da li je bolje prvo obrisati prašinu ili usisati. Osnovno pravilo je da čišćenje kuće uvek počinjemo odozgo nadole. Stoga je najbolja praksa da prvo počistite prašinu, a zatim usisavate. Čišćenjem ovim redosledom možete gurnuti prašinu na pod, a zatim je lako usisati. Time dobijate čistiji dom uz manje truda, savetuju na sajtu dominvrt.si.

Dakle, počnite brisanjem prašine sa plafonskih svetala i uglova, što je najbolje uraditi vlažnom krpom. Zatim nastavite sa policama, pa nameštajem i biljkama, i ostavite usisavanje poda za kraj. Neki stručnjaci preporučuju usisavanje dva puta za još bolje rezultate – pre brisanja prašine i ponovo nakon brisanja prašine.

Trenutno: Se čita...

Najnovije: Na portalu